Jak dobrać drzewa i krzewy?

Porady dla projektujących ogrody to najlepsze rozwiązanie, aby nie popełnić błędu i nie przesadzić. Także wprawni ogrodnicy przed podjęciem decyzji o tym, jak ma wyglądać ich ogród i jakie drzewa lub krzewy w nim posadzić spędzają godziny, dni i tygodnie na czytaniu o określonych gatunkach roślin, komponując je i tworząc jedną harmonię.

Dziś postanowiliśmy nieco pomóc w poszukiwaniach, wyliczając kilka podstawowych zasad i porad, jak wybierać drzewa i krzewy w ogrodzie. Porady, które przydadzą się każdemu, kto myśli o tym, aby zagospodarować nieco większą przestrzeń i przy okazji stworzyć piękny, pełny ogród z drzewami i krzewami.

 
•    Nie przesadzajmy z drzewami zimnozielnymi.

To pierwsza porada i jednocześnie wskazanie na dość poważny błąd. Chodzi oczywiście o drzewa iglaste i niektóre drzewa liściaste z rodziny tych, które nie cechują się pięknymi kolorowymi pąkami. Drzewa zimnozielne można wykorzystać jako tło, jednak tylko w niewielkiej ilości, nie one powinny grać pierwsze skrzypce w naszym ogrodzie.

•    Zadbajmy o różnorodność

Piękny, pełny i bujny ogród to przede wszystkim różnorodność. Zadbajmy więc, aby w ogHideaway Homerodzie pojawiły się drzewa, które zaskoczą nas inną kolorystyką o każdej porze roku. Odpowiedni dobór drzew sprawi, że z każdym dniem ogród będzie nas zaskakiwał i zawsze oczarowywał.

•    Niech nie zabraknie krzewów

Drzewa dbają o piękną oprawę ogrodu wiosną i latem. Krzewy natomiast mogą zadbać o kolorystykę jesienią i zimą. Dlatego specjaliści zalecają, aby w ogrodzie pojawiły się nie tylko drzewa, ale także krzewy. Zadbamy wówczas także o różnorodność.

Stworzenie idealnej kompozycji składającej się z drzew i krzewów nie jest więc sprawa prosta. Jednak gra jest warta świeczek – po uzyskaniu harmonii ogród będzie nas oczarowywał o każdej porze roku. Właśnie dlatego warto przygotować się na długie rozeznanie i pamiętać o tych podstawach, które z pewnością pomogą każdemu, kto właśnie planuje roślinność w swoim ogrodzie.

Tags:  ,

One comment to Jak dobrać drzewa i krzewy?

  • ada fijak  says:

    Proszę o wskazanie kilku przykładów rozwiązań ogrodowych, które wymagają najmniejszej opieki. Szczególnie chodzi o podlewanie, przycinanie i tego typu operacje. Na co szczególnie zwrócić uwagę? Czy różnice w kosztach są wysokie?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>