Meble ogrodowe – dbałość, pielęgnacja, konserwacja

Piękny ogród wymaga dbałości nie tylko od strony roślinności – aby cud natury komponował się z otoczeniem stworzonym przez meble i inne przedmioty użytkowe, niezbędna jest ich pielęgnacja.

Podstawowe problemy

Jako, że meble ogrodowe nierzadko narażone są na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych, pojawia się pierwsze pytania – „jak o nie dbać” a także „czy ta pielęgnacja powinna być zależna od rodzaju materiału z jakiego wykonane są meble?”
Oczywiście – materiał jaki wykorzystano na stworzenie mebli ma istotne znaczenie w przypadku pielęgnacji. To od niego zależą metody, jakie będziemy wykorzystywać.
Wszystko zależne jest od materiału – inaczej dbamy o meble drewniane, inaczej rattanowe, a jeszcze inaczej metalowe. Jak odnaleźć się w gąszczu rodzajów i technik dbałości o ogród? Niezbędna Ci będzie nasza pomoc.

Meble ogrodowe drewniane

Choć ze względu na wygląd prawdopodobnie zaraz obok mebli rattanowych prezentują się najlepiej, są dość drogie i rzadziej spotykane. Meble ogrodowe drewniane występują pod różnymi postaciami, wykonywane z różnych rodzajów drewna, kwalifikują się do mebli najwyższej jakości. Możemy spotkać między innymi meble ogrodowe sosnowe, bukowe czy dębowe, które należą do najbardziej popularnych. Nie brak jednak również bardziej egzotycznych i niespotykanych odmian takich jak meble ogrodowe wykonane z drewna jesionu, świerku, robinii, teku a nawet eukaliptusa. Jeśli nie jesteś zwolennikiem kupna mebli za najniższą cenę, lecz za priorytet stawiasz spełnienie marzeń i stworzenie niebanalnego ogrodu, wybierz meble drewniane.

 

Pielęgnacja

Summer Party or Picnic SceneMeble ogrodowe drewniane, niezależnie od rodzaju drewna jaki został wykorzystany przy ich produkcji, najczęściej są odpowiednio zaimpregnowane. Oznacza to, iż zostały zakonserwowane w taki sposób, aby jakiekolwiek działania, zarówno atmosferyczne jak i mechaniczne – jeśli w ogóle – niszczyły je minimalnie.
Po zaimpregnowaniu, meble drewniane najczęściej poddaje się lakierowaniu, bądź malowaniu specjalną wodoodporną farbą. Te zabezpieczenia w dużej mierze sprawiają, że w kwestii konserwacji mebli, nasze zadania nie będą nadmiernie skomplikowane.

One comment to Meble ogrodowe – dbałość, pielęgnacja, konserwacja

  • jacek pawlik  says:

    Czy ogólnie pod każde meble drewniane powinno się stosować jakieś specjalne produkty służące impregnacji? Czy tutaj rózróżnia się jakieś różne rodzaje środków?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>